تحقیق درباره ناهنجاريهاي كروموزومي

مطالب دیگر:
فرآورده‌هاي عايق‌كاري حرارتي جديدعلائم استاندارد براي جوشكاري ،‌لحيم كاري و آزمون هاي غير مخربدانلود تحقیق درباره اختلالات بلعيدن طرح روشي براي ارزيابي پزشكي قانونيدانلود تحقیق درباره ارزش تغذیه ای هفت نوع محصول گوشتی ( سوسیس ) تولید شده در ژاپندانلود تحقیق درباره ابرسانا رفتار مواد در مقابل نيروهاي كششي دانلود تحقیق درباره ارتباطات انساني دانلود تحقیق درباره ارزشیابی تحصیلی دانلود تحقیق درباره ارزیابی مدلهای زمانی پیشرفت بیماری بلایت فوزاریومی سنبله گندم و ارائه یک مدل پیش آگاهی برای آن در استان گلستان عيب يابی خودروهای انژکتوریدستور العمل استاندارد فشرده سازي صوت و تصويردانلود تحقیق درباره اسپارتیم یک شیرین کننده مصنوعیقوس الكتريكي چيستدانلود تحقیق درباره مفهوم استراتژی و نحوه اجرای آن در نهادها و سازمانها و شرکت ها كاربرد مواد پليمري در بتندانلود تحقیق درباره اصول تئوری جایگاه مرکزی و اثرات تفریحات جهانگردی کلاچ چكيده گزارش عملكرد بخش صنعت و معدن در راستاي سند چشم انداز 20 ساله كشور سياست‌هاي كلي و قانون برنامه چهارم توسعه در دولت نهمدانلود تحقیق درباره اصولي از قانون جمهوري ايرانلوله هاي فلزي پليمري ( متال پلاست )
تحقیق درباره ناهنجاريهاي كروموزومي|1690959|mna|ام اِن|لینک مستقیم فایل|تحقیق,ناهنجاریهای کروموزومی,یوپلوئیدی
با سلام و خیر مقدم،در این پست توضیحات فایل تحقیق درباره ناهنجاريهاي كروموزومي قابل رویت می باشد برای دانلود به ادامه مطلب مراجعه نمایید.

این محصول در قالب ورد (WORD) و قابل ویرایش در 4 صفحه تهیه شده است. در بخش زیر برای اطلاع بیشتر از محتویات این فایل و اطمینان از خرید، مطالب چند صفحه آورده شده است. با مطالعه این بخش با اطمینان بیشتر خرید کنید.

لینک دانلود پایین صفحه

مقدمه

کروموزومها ساختارهايي هستند که ژنهاي سلولها بر روي آنها سوارند. هر گونه تغييري در اين ساختمانها باعث بروز ناهنجاريهايي در بدن موجود زنده مي‌شود. تغييرات ساختماني نياز به شکستگي در کروموزومها دارد. در اين نوع تغييرات تعداد کل کروموزومها ثابت بوده و فقط ساختمان آنها تغيير مي‌کند. بسته به تعداد شکستگي ، موضع آنها و روشهايي که قطعات شکسته شده بهم متصل مي‌گردند انواع مختلفي از تغييرات ساختماني را امکان پذير مي‌سازد.

سلولهاي سوماتيک گياهان و جانوران معمولا داراي کروموزومهاي زوج هستند. تغيير در تعداد کروموزومها ممکن است به صورت کاهش در قدرت بقا و اختلالات فنوتيپي در آنهايي که زنده مانده‌اند ظاهر مي‌گردد. در مواردي نيز اين تغييرات براي بشر سودمند بوده است براي مثال گوجه فرنگي که داراي مجموعه کروموزومي بيش از 2n است ميوه بزرگتر و با کيفيت بهتر توليد مي‌کند.